Mého spolužáka, říkejme mu třeba Jirka, protože se tak skutečně jmenuje, vybrali do soutěže Chcete být milionářem. Jirka mě požádal, zda bych se nestal jeho přítelem na telefonu (umím totiž hrozně rychle vyhledávat na internetu :-). No, co bych pro spolužáka neudělal, že?

Dnes jsem něco dělal přes noc až do pozdního rána, takže jsem si šel lehnout asi v 10 dopoledne. Za dvě hodinky zazvonil mobil a slečna z Novy mi sdělila, že se Jirka dostal přes rozstřel a následující hodinu by mi mohli teoreticky zavolat. Nezavolali, ale Jirka pak poslal SMS, že vyhrál 320 tisíc, což byla částka, kterou jsem mu před 10 dny předpovídal („hele, i blbec tam musí udělat s těmi nápovědami aspoň 320 litrů„).

Jirka si tu výhru jistě zaslouží, k milionářské soutěži má totiž dlouhodobý vztah. Třeba když v první sérii nedobrovolně skončil s moderováním Vladimír Čech. Následně byl s panem Čechem online chat tuším na Lidovkách a Jirka se pod přezdívkou zeptal, zda je pravda, že důvodem odchodu byly sexuální návrhy Ivana Rösslera (šéf zábavy na Nově) vůči Čechovi. Co čert nechtěl, tohoto nevinného žertu se chytil Blesk a druhý den z toho udělal top story. Chudák Jirka zažíval perné chvilky, nejen proto, že otázku do chatu položil z PC ve školním labu.