Většina mezinárodních studentů, které tu znám, telefonuje domů přes Skype, který snad netřeba představovat. Do ČR stojí minuta volání na pevnou linku cca 70 haléřů, což je férová cena.

Skype spustil nedávno službu SkypeLn – příchozí číslo pro Skype účet, – uživatel dostane regulérní telefonní číslo tvářící se jako pevná linka (např. +420 487 123 456), které je spojeno s jeho Skype účtem. Pokud na číslo někdo zavolá, hovor bude probíhat stejně, jako kdyby volal někdo po Internetu (a volající nepozná, že volá na „virtuální telefonní číslé“, které je ve skutečnosti propojeno se Skypem). Přichozí čísla byla po stustění služby k dispozici hlavně v USA, UK, Hong Kongu a ve Francii.

Výhody přináší příchozí číslo dvě – jednak je to velmi levné (30 euro / rok) a daleko flexibilnější než si zřizovat pevnou linku od tradičních telekomů a jednak můžete mít třeba britské příchoží číslo, ale fyzicky pobývat v ČR. Britští obchodní partneři nebo kamarádi Vám pak mohou volat de facto do Čech (aniž to vědí) za lokální britské hovorné.

Skype nově nabídl příchozí čísla v celé Skandinávii, tedy ve Finsku, Švédsku, Norsku (dočasně vyprodaná) a Dánsku. Máte-li tedy ve Skandinávii rodinu/přátelé/obchodní partnery, kteří Vám volají do Čech, zauvažujte nad zřízením příchozího čísla pro Skype, volající můžou výrazně ušetřit a volat Vám tak častěji …