Poslední týden v březnu tu máme velikonoční prázdniny, celých 7 dní. Napadlo mě, že bych si mohl zaletět do Rigy (to je v Litvě, pro čtenáře neintelektuály), zpáteční letenka z Tampere stojí 30éček včetně letištních poplatků.

Jenže, pak jsem se podíval na web BBC a zjistil jsem, že tam bude pěkná kosa. A zimu já nerad, loni jsem byl touhle dobou v Portugalsku, kde bylo něco přes dvacet stupňů, to zase jó. Ale mínus dva, to teda né.

Takže jsem to zapekl a poletím až na konci dubna nebo na začátku května, hned jak skončí škola. Mám totiž naplánovaný supr čupr výlet pobaltskými státy (Litva, Estonsko, Lotyšsko), pak trajektem zpátky do Finska (Helsinki, Turku) a pak snad do Laponska. Ty pobaltský státy maj jednu velkou výhodu – zdá se, že je to tam levnější než v ČR, bohužel úroveň služeb pravděpodobně taky nižší než v ČR. No, aspoň si budu více vážit toho našeho českého blahobytu.

Ptáte se, jak tedy strávím těch 7 dní volna? Jak říkal jeden spolužák – nejdřív práce, pak prdelení. Takže budu dopisovat bakalářku. Mimochodem, rýsují se tu velmi, velmi zajímavé zdroje a prameny k mé práci, o kterých nemá v ČR nejspíš nikdo ani ahnung, takže by to mohlo dopadnout zajímavě.