Trochu jsem to tu poslední týden zanedbával, uvědomuji si se vší zodpovědností, že jste úplně prahli po mých textech. Naštěstí mám vážný důvod. Tento týden byl totiž plný intelektuálních výkonů, takže jsem opravdu nebyl s to něco napsat.


Posuďte sami:
Pondělí
10:00-12:00 – cross country skiing
12:30-13:30 – downhill skiing (Bylo úplně nádherné počasí, jak v pohádce – slunečno, na sjezdovce za kolejí asi tak tři lidi, prašánek. Talže jsem neodolal, půjčil si za 18 ojrošů lyže kárvingové a koupil permici na jednu hodinu a jal se lyžovat. Podotýkám, že jsem na lyžích nestál dobré čtyři roky. Šlo mi to ale jak z praku, sjezdovka není nějak těžká, takže jsem jí po pár minutách sjížděl skoro šusem. No parádní zážitek, fakt dost dobrý jak říká můj bratranec ze Sudet).
14:00-15:00 Mittagessen
15:00-17:30 Mittagpause (šlofík)
18:00-20:00 Snowboarding basics course (Tak to byl, přátelé, nářez. Poprvé v životě na snowboardu. Učitel byl fakt dobrej, uměl dobře anglicky, vysvětloval to srozumitelně a jasně. Každopádně svůj první den na tomto ďábelském prkénku bych zhodnotil jedním slovem – vozembouch).
Po návratu jsem se osprchoval, vyřídil nějaké pracovní věci, mastil úkoly a ejhle, 4 hodiny ráno. Takže jsem už druhý den za sebou spal asi 4 hodiny 🙁

Úterý
Ňáká škola dopoledne a odpoledne, asi do dvou, mezitím obídek. Návrat na kolej, mastění úkolů. Už se brutálně projevuje svalová horečka, tělo jak v jednom ohni 🙂
18:00-20:00 snowboarding basics course (Tenrokrát jsem si půjčil v půjčovně raději helmu, člověk nikdy neví. Šlo to už trochu líp, náznaky obloučků, sjel jsem kus sjezdovky bez menšího než většího množství pádů, každopádně pořád vozembouch. Ke konci lekce mě to už začalo bavit, pač jsem z toho měl řekněmě nějaký požitek).

Po snowboardu jsem rychle mazal na kolej, osprchovat, oholit a šup na párty. Finská kamarádka Anny-Stiiny pořádala ve svém bytě v centru párty pro finské a mezinárodní studenty žurnalistiky, každý jsme si měli donést „own bottles“. Párty to byla docela veselá, ke konci i docela zábavná. Přihodilo se mi cosi, co vám možná popíšu v nové rubrice, zatím jí pracovně říkám Příbehy losera. Domů jsem přišel ve dvě ráno. No, přišel. Spíš přijel, jeli jsme totiž taxíkem. Z centra na kolej stojí sice 10 euro, ale když jede šest lidí v jednom autě, tak je to za docela solidní cenu. David byl navíc trochu opilý, takže to bylo i veselé, pač měl na milého taxikáře otázky jako: neporušujete tím, že vezete šest lidí plus sebe nějaký zákon nebo nemohl byste jet trochu rychlejc :-)))

Středa
Svalová horečka pokračuje, trochu mi začíná dělat problémy hýbat se 🙂
10:00-12:00 crosscountry skiing (Chlapík, co učí běžkování je fakt dobrej, akorát neumí moc anglicky. Zatím hrajeme spís různé hry zaměřené například na stabilitu a trénujeme dílčí praktiky běžkování, pač někteří spolužáci na běžkách nikdy nestáli. Ale i tak je to legrace, naučím se snad některé nové běžkařské techniky, usw.
12:30-13:30 mittagessen, udělal jsem si v troubě pizzu (polotovar), dobrá byla
13:30-17:00 mastění úkolů, něco málo práce k tomu
18:00-20:00 snowboarding basics course (Poslední část, moc se mi na ni nechtělo, byl jsem fakt unavenej. Ale šel jsem. Šlo mi to zase o něco líp, některé obloučky na snowboardu byly fakt ukázkové. Sjížděli jsme už celou sjezdovku (na lyžích mi to trvalo asi 20 až 30 sekund, na snowboardu tak 6 minut). Chce to ještě tréning, ale vidím to nadějně, snad se to naučím. Jinak, děkoval jsem Bohu, že jsem si vzal zase helmu, dole pod sjezdovkou jsem nechtíc udělal vozemboucha, hlava mi doslova driblovala o zmrzlej sních. Nemít helmu… tak byste si asi museli začít číst jinej weblog. Ba ne, tak hrozný to nebylo. Ale luplo to pěkně …

První den v tomto týdnu jsem šel spát docela rozumně, ráno jsem vstal o dvě hodinky dřív a mastil ukoly na angličtinu (to koukáte, co?). Tím jsme se přehoupli decentně do

čtvrtka.
Od 10 do 16 škola, odpoledne jsem si vyzvedl balík, sežral kus klobásky a tatranku jako dezert, vyřídil par mailů a šel spát. A to i přesto, že Němci pořádají párty, podle takřka goebblesovských propagačních posterů to mohlo být zajímavé (plakáty doporučuji shlédnout, jsou typische Deutsche!), ale už fakt nemám sílu. Teď jsem se probudil (v jednu ráno), nějak se mi nechtělo spát. Tak vám tu mastím ty svoje kydy.