V rámci jednoho anglického předmětu jsme si měli otestovat své znalosti angličtiny. Úča nám doporučila test Dialang, který vyvíjí několik institucí pod patronací EU. University of Jyvaskyla, moje přechodná alma mater, je jednou z hlavních organizací, které vývoj testů zajišťují!

Test je samosebou počítačový program, bohužel trochu nešťastně řešený – je třeba stáhnout a nainstalovat samotný Dialang (cca 3MB) a k tomu Java Run Time Environment (cca 16 MB). Otestovat si můžete poslech, psaní, čtení, slovní zásobu a structures (nenapadá mě teď zrovna žádný vhodný překlad).

Já jsem si teď udělal poslechový test (docela hustota, myslel jsem si jaký nejsem boreček a prd, i přes solidní výsledek jsem měl někdy značné problémy porozumět), psaní a slovní zásobu. Ze všech tří jsem dostal B2 (stupnice je následující – A1, A2, B1, B2, C1 a C2). A1 jsou ti největší loseři, C2 v podstatě rodilí mluvčí. Kdybych se po pobytu zde dostal na C1, byl bych spokojený 🙂

Jestli máte hoďku nebo dvě čas, stáhněte si Dialang a otestujte se. Je to docela zábavné, napínavé a ještě se dozvíte, že nejste zdaleka takové hvězdy, jak jste si mysleli. Jdu do hajan.

UPDATE: Zkusil jsem si ještě reading test, taky B2 🙂